کاربر گرامی  خوش آمدید ... 
 • دانلود مقاله کامل دستگاه الکتروکاردیوگرام ( ECG )

  دستگاه الکتروکاردیوگرام ( ECG )

  مقدمه

  همانطور که می‌دانیم برای ایجاد انقباض و انبساط لازم جهت پمپ کردن خون به نقاط مختلف بدن یا به عبارت دیگر ایجاد فشار خون مناسب برای به حرکت در آوردن خون در سیستم انتقال خون بدن،عضلات قلب نیاز به یک سیستم مستقل تحریک الکتریکی دارند. یکی از مشخصه های مهم که بیانگر سلامتی یا بیماری قلبی است، چگونگی عملکرد این سیستم است. برای اینکه بتوان نحوه کارکرد این سیستم را مورد مطالعه قرار داد، راه های گوناگونی وجود دارد. یکی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین روش‌ها، مطالعه چگونگی انتشار سیگنال‌های الکتریکی قلب است. به وسیله الکتروکاردیوگراف (ECG) می توان سیگنال های الکتریکی حاصل از عملکرد الکتریکی قلب را با نمونه برداری از نحوه انتشار این سیگنال در نواحی مختلف بدن مورد مطالعه و سنجش قرار داد.

  تعریف

  ای سی جی (ECG) که مخفف الکتروکاردیوگراف (Electrocardiography) می باشد، دستگاهی است که فعالیت الکتریکی بدن را ثبت می کند.

  قلب از اعصاب پیام های الکتریکی ضعیفی دریافت می کند که موجب تپش آن و فرستادن خون به سراسر بدن می شود. دستگاه ECG گیرنده های الکتریکی یا الکترودهایی دارد که بر نقاط مختلف سینه نصب می شوند. این گیرنده ها، پیام های ضعیف الکتریکی را گرفته و به دستگاه می فرستند و دستگاه نمودار یا نوار آنها را رسم می کند که به آن نوار قلب گفته می شود.

  ‌قسمت‌های اصلی یک ECG

  ۱- صفحه کلید: این قسمت بسته به مدل وشرکت سازنده ECG ‌بـه لـحـاظ شـکـل ظـاهـری و نـوع کلیدها می تواند بسیار متفاوت باشد ولی به وسیله آن‌ها باید بتوان کارهای زیر را انجام داد:

  -۱-۱ کـلید روشن و خاموش کردن دستگاه : به وسیله آن می‌توان دستگاه را روشن و خاموش کرد.
  ۱-۲ -کلـیـد انتـخـاب نـوع عـملکرد دستگاه از نظر دستی یا خودکار: اگر با این کلید، مُـد کاری دستگاه بر روی Manual ‌گذاشته شود؛ اپراتور قادر خواهد بود تا از میان لیدهای دوازده گانه، هرکدام را که مورد نیاز است انتخاب‌کند. در حالی‌که با انتخاب مُـد کاری Auto ‌دستگاه به طور خودکار کلیه دوازده لید را گرفته و چاپ می کند.

  معرفی دستگاهها Cardio7
  ای سی جی کاردیو۷

  دستگاه ۱۲ کاناله ای سی جی (الکتروکاردیوگراف) قلب با صفحه نمایش ال سی دی TFT 7 اینچی (۴۸۰*۶۰۰) لمسی بزرگ و واضح ،کاغذ ارزان ازنوع فکس معمولی اندازه A4،تغییر عملکرد تنها با یک کلید ازحالت نمایش به ذخیره،کلید گرد چرخان برای کاربری راحت درتنظیمات دستگاه، نمایش همزمان تمامی کانال ها وقابلیت تنظیم دردوحالت افقی وعمودی.

  ساخت کشور کره و …..

  برای خرید این محصول می توانید از طریق زیر عمل کنید

  کد محصول : ۱۸
  تعداد صفحه : ۳۷
  فرمت فایل ورد Word
  قیمت : ۹۱۰۰تومان

  نکات مهم قبل خرید :

  ۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
  ۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.
  ۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است
  ۴- لینک خرید در قسمت پایین می باشد ،فرمت فایل  ورد ( Word ) قابل ویرایش و آماده چاپ می باشد.

  RIAL 91,000 – خرید

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

آخرین مقالات