کاربر گرامی  خوش آمدید ... 
 • دانلود چگونه توانستم دانش آموزان را به تغذیه ی مناسب و صبحانه ترغیب کنم

  دانلود چگونه توانستم دانش آموزان را به تغذیه ی مناسب و صبحانه ترغیب کنم

  اقدام پژوهی

  چکیده:

  دانش آموزانی که بدون صبحانه به مدرسه می روند و یا صبحانه آنها از ارزش تغذیه ای بالایی برخوردار نیست نیازهای تغذیه ایآنها در دوران رشد تامین نمی گردد آموزش تغذیه می تواند نقش تعیین کننده ای در انتقال آگاهی و ایجاد نگرش مطلوب و نهایتاً تغییر رفتار در مورد مصرف صبحانه و کیفیت آن داشته باشد.

  دانش آموزان در سنین حساس زندگی از نظر رشد جسمی و فکری قرار دارند و اختلالات تغذیهای می تواند عوارض ناگواری بر سلامت آنان بجا بگذارد. در برنامه غذایی دانش آموزان کمیت و کیفیت صبحانه اهمیت فراوان دارد. هر نوع برنامه ریزی آموزش جهت تشویق آنها به مصرف صبحانه مستلزم دانستن اطلاعاتی در مورد وضعیت و کیفیت صبحانه آنان می باشد با توجه به اهمیت این موضوع یعنی نقش تغذیه سالم و از جمله صبحانه بر رشد دانش آموزان تصمیم گرفتم اقدام پژوهی خود را در این باره بنویسم.

  مقدمه

  تامین انرژی و مواد لازم برای فعالیت های ذهنی دانش آموزان علاوه بر اینکه سلامت جسم آنها را تامین می کند بلکه به آنها کمک می کند تا از ساعات حضور در کلاسها بهترین بهره را ببرند و تمرکز حواس و یادگیری مطالب درسی به بالاترین حد ممکن خود برسد. این انرژی هم از طریق صبحانه که مهمترین وعده هایی که در زنگ تفریح دانش آموزان تهیه می شود بایستی تامین می گردد. توجه به تغذیه فرزندان از مهم ترین وظایف والدین است، زیرا فرهنگ و عادات غذایی در خانه شکل می گیرد.

  معلمان، مربیان و دوستان جدید مدرسه اثرات چشم گیری در تغییر عادت های غذایی آنها دارد.

  توصیف وضعیت موجود

  بارها و بارها متوجه این مشکل شده ام: اجازه گرفتن های پی در پی (زنگاول) دانشآموزان – حواس پرتی آنان – دل دردها و حالت تهوع بچه ها – ترافیک و شلوغی فروشگاه در زنگ تفریح و ….

  با ثبت مشاهداتم از حدود ۱۰ نفر موردی که برای بیرون رفتن اجازه گرفتند ۶ نفر برای خرید از فروشگاه از کلاس خارج شدند که ۳ نفر آنان صبحانه نخورده بودند. ۲ مورد از دل دردها نیز به به علت نخوردن صبحانه بود.

  گرد آوری اطلاعات و شواهد ۱

  در این مرحله اقدام پژوه جهت یافتن راهحل هایی برای حل مساله از سه روش مشاهده و مصاحبه و پرسش نامه استفاده کرده است.

  • مشاهده: همه ی ما در هر لحظه از زمان بیداری، شاهد عینی و ناظر مستقیم وقایعی هستیم که در حول و حوش ما رخ می دهد و چه بسا که یک مشاهده ی ساده، اولین قدم برای شروع بحث جدید درعالم باشد. البته مشاهدات ما در حالت عادی کمتر شکل علمی دارد، بدین معنی که مشاهده ی ما از واقعه ای، منظم و مدون نیست. اقدام پژوه مشاهده کرد که فقط ۷ نفر از تغذیه ی سالم استفاده می کنند.

   

   

  برای خرید این محصول می توانید از طریق زیر عمل کنید

  کد محصول : ۲۵

  تعداد صفحات : ۴۴ صفحه به صورت کامل

  در قالب فایل word

  قیمت : ۲۸۰۰۰ تومان

   

  دانلود سریع

  نکات مهم قبل خرید :

  ۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.

  ۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید.

  ۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است.

  ۴- فایل دانلودی بصورت ورد  و قابل ویرایش و آماده چاپ می باشد

  کسب درامد از طریق اینترنت

  RIAL 28,000 – خرید

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

آخرین مقالات