کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

الگوهای نظامی- دفاعی جمهوری اسلامی ایران

همه مقاطع
1397
14
word
100 کیلوبایت
65
صنایع نظامی و دفاعی
قیمت: 3400 تومان
 • خلاصه
 • الگوهای نظامی- دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  الگوهای نظامی- دفاعی جمهوری اسلامی ایران

  فهرست

  اشاره: ۲

  مقدمه. ۲

  تغییرات راهبردی؛ دلایل و پیامدها ۳

  تقویت توان موشکی و پیامدهای مثبت آن.. ۶

  همکاری با روسیه؛ نگرش های روسی و نگرانی های ایرانی.. ۹

  نتیجه گیری.. ۱۱

  منبع: ۱۳

  اشاره:

  بی شک پایداری و امنیت و استقلال هر کشوری به همان میزان که نتیجه تلاش یکایک شهروندان در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است، مرهون تلاش نیروهای دفاعی و نظامی آن کشور است. آغاز هفته دفاع مقدس فرصتی برای برشمردن توان ها و تلاش های صورت گرفته در عرصه های دفاعی و نظامی و بررسی الگوهای نظامی و دفاعی کشور است. از همین رو در این نوشتار ضمن تشریح کلی الگوهای نظامی دفاعی جمهوری اسلامی ایران، برخی از مصادیق آن مورد بررسی قرار گرفته است

  بی شک پایداری و امنیت و استقلال هر کشوری به همان میزان که نتیجه تلاش یکایک شهروندان در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است، مرهون تلاش نیروهای دفاعی و نظامی آن کشور است. آغاز هفته دفاع مقدس فرصتی برای برشمردن توان ها و تلاش های صورت گرفته در عرصه های دفاعی و نظامی و بررسی الگوهای نظامی و دفاعی کشور است. از همین رو در این نوشتار ضمن تشریح کلی الگوهای نظامی دفاعی جمهوری اسلامی ایران، برخی از مصادیق آن مورد بررسی قرار گرفته است.
  مقدمه

  سیاست های نظامی و دفاعی کشورها از یک سو تابعی از برنامه های راهبردی و اهداف آنها در عرصه های سیاسی و اقتصادی و از سوی دیگر بازتاب تلاش آنها در محیط پیرامونی و نظام بین الملل برای حفظ بقا و تأمین امنیت و منافع ملی است. از این رو پیگیری برنامه های توسعه نظامی همواره در صدر فهرست اولویت بسیاری از کشورها قرار دارد و در این میان در کلیت موضوع، تفاوت زیادی میان کشورهای مختلف وجود ندارد.

  تغییرات راهبردی؛ دلایل و پیامدها

  در سالیان اخیر با اوج گیری تروریسم و بحران های منطقه ای از یک سو و فشارها و عداوت های غرب با ایران از سوی دیگر به نظر می رسد گفتمان حاکم بر سیاست های دفاعی و امنیتی ایران تا حد زیادی تغییریافته است.

  اگرچه ایران پیش از این نگاهی انتقادی و اصلاحی به نظام بین الملل داشت، بدین صورت که در پی اصلاح رویه ها و گفتمان حاکم بر نظام بین الملل بود؛ اما از آنجایی که برای تغییر این نظام نیز باید در وهله نخست از درون این ساختار شروع کرد و در وهله دوم ابزارها و الزامات لازم برای تغییر را فراهم کرد، ایران تقویت همه جانبه توان نظامی خود را در دستور کار قرار داده است.

  نتیجه گیری

  درحالی که جنگ و ناامنی بسیاری از مناطق پیرامون ایران را فراگرفته است، ایران به مثابه جزیره ای امن در دریایی متلاطم و ناامن است و این امنیت، دستاورد تلاش مجموعه نیروهای فعال در عرصه های نظامی، دفاعی و امنیتی و حاصل تصمیمات بخردانه مراکز تصمیم گیری و سیاست مداران کشور است.

  نگاهی به الگوهای نظامی و دفاعی ایران نشان دهنده پویایی راهبردها، سیاست ها و تاکتیک ها برای نیل به اهداف ترسیم شده است به طوری که رصد تحولات نظامی و امنیتی کشور نشان می دهد در چند سال گذشته، ایران با پذیرش بسیاری از واقعیت های موجود در نظام بین الملل درصدد است با استفاده از فرصت های پیش آمده و پتانسیل های موجود هرگونه تهدید و خطر احتمالی را دفع کند. در این راهبرد جدید علاوه بر اتکاء بر توان و دانش بومی، همکاری با سایر کشورها و استفاده از توانایی های آنها نیز در دستور کار قرارگرفته است….

  نکات مهم قبل خرید :

  ۱- نحوه دریافت به صورت دانلودی هست و شما بعد از پرداخت اینترنتی بلافاصله (اتوماتیک) فایل را می توانید دریافت کنید.
  ۲- در صورت مشکل با پشتیبانی سایت در تماس باشید
  ۳- اعتبار ما در گرو کیفیت خدمات ، تکریم مشتری و رضایت شما است
  ۴- لینک خرید در قسمت پایین می باشد ،فرمت فایل ورد (Word) بوده و قابل ویرایش و آماده چاپ می باشد.